2026 - new to our Youtube Channel
HIM Live in Sofia 2002 - Kanal 1 Camera View HD 1080p
HIM - Live at Hamburg 2003 (2 songs) HD
HIM - Our Diabolikal Rapture (Live Berlin 2000) HD
Ville Valo Interview - Rockpalast 2000 HD

Watch HIM Live at Arena, Berlin 2000 HD 1080p

Watch Rock am Ring 2005 1080p FULL HD Youtube


If you want to contact us - send PM on our Facebook page!

Use the site in English (or other language) - Google Translate!


Find us on Facebook -  https://www.facebook.com/himmania
Find us on YouTube - https://www.youtube.com/user/himmania
Upcoming!

Menu

HIM
Info
Fans
Socials
Media
Download
Extras
Flat Earth
 
 
 46 guests online
   
Новини & Updates
What to expect in 2020
Written by Alex   
Sunday, 02 February 2020 00:00
И така 2019 е вече зад гърба ни и очакваме с нетърпение какво ще ни предложи Виле през 2020!
Ville & The Agents турнето приключи с невероятен успех, пълни зали и Sold Out! Може би най-интересното от този страничен проект беше изпълнението на When Love And Death Embrace,  което изпълняваха на всеки концерт! Дори албума се превърна в най-продавания "ever"  в един от най-известните скандинавски сайтове за музика! С оглед на огромния интерес не е изненада, че албума получи цели 4 номинации на Emma Gala Awards, които ще се проведат на 8 февруари - Hartwall Arena, Helsinki!

Номинациите са за :
Band of the year
Best schlager
Best Live band
People Vote -Best Band

Най-интересното трябва да дойде след наградите Емма. Да се надяваме, че към март/април ще дойде време Виле най-накрая да разкрие какъв ще е следващият му проект. Всички се надяваме, да се върне към корените си или отново да придаде различна преспектива на неповторимото ХИМ звучене...

А сега малко за Flat Earth. Изглежда че интереса към новата група на Линде и Гас е доста слаб... Бандата заби подгряващо няколко големи концерта във Финладия както и няколко фестивала и това беше!!! След като издадоха първия си албум None For One в края на 2018, през изминалата 2019 не се случи почти нищо. Но явно момчетата използваха времето да пишат нови песни и без да губят време влезнаха в студио, за да запишат втория си албум! Продуцент на албума, ще е известният на всички нас Tim Palmer! (Love Metal, Dark Light, Venus Doom, Tears on Tape). Ами да се надяваме на нещо найстина добро този път. Албума се очаква да излезе тази година! Кога точно, колко песни ще има и дрги подробности, все още не са извесни. Знае се само, че албумът ще бъде промотиран, с концерти извън Финландия. Всъщност това ще са първите им концерти с Flat Earth в Европа - Германия и Англия! Да им пожелаем успех и да чакаме Виле :D

Last Updated on Sunday, 02 February 2020 15:12
 
What's new - past 4 months?
Written by Alex   
Tuesday, 23 April 2019 12:09
Нека обобщим какво се случва през последните няколко месеца.

Ville Valo & The Agents
На 15.2 излезе албумът  във всички възможни формати, дори и на плоча! В същото време , вече беше обявено мини турнето и датите. На 7 и 8 юни са последните концерти и да се надяваме, че няма да има повече, а вместо това Виле ще е задействал следващият проект, с който се надяваме да се върне към корените си. При разпадането на ХИМ, Виле беше обявил, че са били почти готови 10 песни за следващият албум на групата, който така и не излезе. Нормално е да си задаваме въпроса, какво ще се случи с тях и дали те ще са част от следващият му проект - може би соло, кой знае или ще е с гост музиканти и Миге (къде без него :)
Дали за реклама или нещо други Вало и Агентите имаха ТВ изява, с която избелените зъбки на Виле предизвикаха повече коментари в интернет отколото самата музика.  Нищо чудно след като звучаха с Ikkunaprinsessa, която е на 20 години :) Въпреки всичко, беше прекрасно да видим Виле отново на сцената дори и с този лек музикален съпровод, а той всъщност изглежда доста свеж и отпочинал и годинките все така не му личът.

Линкове към видеата  може да видите - YouTube

И да завършим темата с последните новини около проекта. Смятам, че Виле има дарбата да прави нещата да изглеждат лесни и го доказа за пореден път. Без да се напъва много - турнето беше тотално разпродадено. Всички концерти бяха SOLD OUT, а албумът зае първо място по продажби във Финландия и заслужено получи златен статус! Абе с две думи, да свършва по-бързо цялата тази работа и да се захваща с неговата си музика :D
vv-agents-cd-gold-status

О да! Замалко да забравя. Голямата изненада на турнето беше изпълнението на When Love and Death Embrace. Разбира се беше изпълнена с "The Agents" звучене.
Клипчета може да видите -> YouTube
И още едно - YouTube

Flat Earth
Ами тук нещата са заспали като цяло, въпреки че всеки ден пускат безмислени постове от типа - колко хубаво било времето навън, както и stay tuned! Демек големи работи ще стават? Пък то албумът си излезе преди половин година, не знам дали имаше голям отзвук. Както и да е.... просто решиха да направят един кавър, за да поддържат интереса на хората (ако има изобщо такъв). Поздравления все пак за изборът им на песен, както и за видеото, което е с OLD VHS ефекти.
Dim lights

О да! Явно ще имат и няколко концерта:
10.05.20019 - Apollo club (Turku)
27.06.2019 - Tavastia (Helsinki)
12.07.2019 - Sauna Open Air (Tampere)
Last Updated on Tuesday, 23 April 2019 13:18
 
Ville Valo & The Agents Album coming 2019
Written by Alex   
Thursday, 29 November 2018 14:00
На 22 този месец Виле навърши 42 години и в същия ден обяви датата на, която ще излезе албум с Агентите. Той е готов, ясен е траклистът, както и обложката.

Албумът ще излезе на 15 февруари 2019 години.

ville-agents-album-info2019

Вече миже да бъде поръчан на CD&Vinyl от тук- > LEVYKAUPPAX

ville-agents-album-cover

TrackList:
1. Kirstinkulma
2. Ikkunaprinsessa 
3. Orpolapsi kiurun
4. Paratiisi 
5. Rockin’ with Enzio 
6. Kuihtuu kesäinen maa 
7. Kettu 
8. Tähdet tähdet 
9. Syksyn lapsia 
10. Mä haluan sun 
11. I told you so 
12. Tuutulaulu

А последните новини са, че ще свирят на QStock Festival 2019.
Last Updated on Thursday, 29 November 2018 14:19
 
Flat Earth - None For One
Written by Alex   
Thursday, 29 November 2018 13:35
Този месец излезе официално албума Flat Earth - None For One чрез DrakkarEntertainment. Дни преди това пуснаха второто видео към албума, към песента Given Time.
Dim lights
В момента са на нещо като мини турне само на скандинавите. Интересно е да видим дали през 2019 ще се стигнат до Германия и близките страни.

flat earth-tour2018
Last Updated on Thursday, 29 November 2018 14:19
 
Ville is Back!
Written by Alex   
Friday, 21 September 2018 22:00
В началото на септември Виле обяви, завръщането си към проекта Ville and The Agents, като стана ясно, че ще заеме една солидна част от времето му през края на тази година и началото на другата. Записан е албум и ще последва кратко турне на Скандинавите в началото на 2019г. А днес дори излезе първият сингъл към албума. И да се надяваме, че няма да забрави за метъл сцената :)
valo-agents-single-2018

Official Site: https://villevaloagents.fi/

Dim lights
Last Updated on Friday, 21 September 2018 22:13
 
Flat Earth - Cyanide Single
Written by Alex   
Friday, 21 September 2018 20:14
Днес излезе втория сингъл към дебютния албум на групата озаглавен None For One.
Добавен е нов раздел в Flath Earth - Снимки, където може да видите първите промо снимки на групата.

Dim lights
Last Updated on Friday, 21 September 2018 20:53
 
Flat Earth - None For One album!
Written by Alex   
Friday, 21 September 2018 19:30
След доста дълга пауза без ъпдейти, ще се опитам накратко да обобщя най-важното като информация, което излезе през лятото.

През лятото Flath Earth изнесоха няколко концерта по фестивалите, предимно във Финландия! Отзиви малко се намираха, клипчета също, но при повече интерес може да намерите няколко лайв видеа в youtube. На 14 юни беше премиерата на албума и дебютния концерт на групата в Casino club в Хелзинки. Мина и замина, оставяйки впечатление, че много шум трябва да се вдигне, но ако може по-малко песни да се разкрият с цел запазване на интереса. Може би разбираемо с оглед на  все още липсата на промоутър, който да ги поеме.
И като по поръчка за есента, Flat Earth подписа с лейбъла Drakkar Entertainment, който ще промотира групата из Европа. За Финландия групата си е направила собствен лейбъл SUUR ETIKETT, който да поеме тези ангажименти.
На 14 септември групата разкри, обложката и траклиста на албума!
Албумът официално излиза на 9 ноември!
flat-earth-non-for-one
1. Subhuman
2. Blame
3. Given Time
4. Cyanide
5. None For One
6. The Glow
7. Noble Swine
8. Limelight
9. Freedoom
10. Blunt
11. Kill My God

Last Updated on Friday, 21 September 2018 20:40
 
Flat Earth - Blame single is out!
Written by Alex   
Tuesday, 08 May 2018 22:10
И така на 27 април, новата банда на Линде и Гас - Flat Earth изкара първият сингъл от все още неозаглавения албум. Сингъла се казва Blame и вече се върти по скандивските рок радио станции.
flat-earth-blame-single-cover

Малко линкове с интервюта:
First Single Release 
Exclusive short
Live on Facebook

Buy single:
Itunes

Както се очакваше и първите концертни дати:
14.07.2018 - Joensuu, Finland
28.07.2018 - Oulu, Finland
25.09.2018 - Helsinki, Finland
26.09.2018 - Tampere, Finland

Гас и Линде вече ни е ясно с какво са се захванали. Козмо в момента е зает с Rytmihairio, с които беше в студио, а също така имат и участия, поне това става ясно от неговия инстаграм...Бъртън от своя страна се е захванал с  групата Solju, която се очаква да издаде своя дебютен албум тази година! Абе изобщо интересни неща! Но къде са Виле и Миге? ;) 
Last Updated on Tuesday, 08 May 2018 23:16
 
Flat Earth
Written by Alex   
Saturday, 24 February 2018 15:46
Представям ви новия проект нас Гас и Линде с името Flat Earth! Изненадващо, само месец след разпадането на ХИМ, идва тази чудесна новината! 

Групата е сформирана от:
flat-earth-promo-pic
Mikko - Linde Lindstrom (ex-HIM) - китара
Mika Karppinen - Gas Lipstik (ex-HIM) - барабани
Niclas Etelavuori (Ex-Amorphis) - бас 
Anttoni Pikkarainen "Anthony" (Ex-POLANSKI) - вокал

Оказва се, че върху проекта е работено от известно време, тъй като момчетата са вече в студио и записват албума! Мястото на записване и продуцента са ни познати  :P Finnvox studio - Hiili Hiilesmaa!
Може да съпортнете групата на този адрес - ЛИНК - като си закупите предварително албума, лимитирана версия на албума с автографи, тениски и др.
Албума се очаква да излезе през лятото, може би ще последва и турне! От фейсбук страница можете да чуете кратки нотки от записите на албума! 

Ето и още връзки:
Facebook Page
Official Site
Twitter
Instagram
YouTube
Vimeo

По случай новия проект, ще добавим в сайта ново меню - Flat Earth!
Last Updated on Saturday, 24 February 2018 16:33
 
World without HIM!
Written by Alex   
Wednesday, 10 January 2018 18:34
Ето че и дните, в които HIM несъществува дойдоха! Последните седмици от турнето бяха емоционални за много от нас и можe би най-вече за бандата. Последният ден от 2017 бе й последен ден от турнето, последният  концерт на групата в емблематичния клуб Тавастия и сложи край на едно  трудно определимо творение - HIM! Най-великата скандинавска рок група, водена от една аномалия способна на всичко! Виле и момчетата не само сложиха край на най-значимата част от своята Вселена - heartagram, но и положиха началото на новa! И това започва да изглежда вдъхновяващо! Възможност да се върнем, там откъдето започна всичко! Без никакви очаквания, без никакви срокове и задължения, Виле ще има възможността да създаде  един нов свят под знака на heartagram-a. 
А ние разбира се, го чакаме с нетърпение. 
В интервю през 2017г. Виле потвърди, че ще започне да пише новата музика още през януари, но не е ясно дали ще използва песните, които бяха подготвени за новия албум на HIM, който така й не излезе. Ако това се окаже вярно, твърде възможно е още през тази година да чуем, ако не нов албум, то поне нов сингъл.

vile-mige-end-him-2018

Успешна 2018 на всички!
Last Updated on Wednesday, 10 January 2018 19:25
 
Last tour
Written by Alex   
Monday, 23 October 2017 11:29
Ето че дойде време за последното турне! То започва днес 23/10 от град Phoenix, US и приключва там, където започна всичко - 31/12 Tavastia, FIN. Пожелавам на всички, които възнамеряват да присъстват на концертите, да си изкарате страхотно и без проблеми. Споделете с нас вашите историй, снимки и клипове или просто не си губете времето , а се изкефете максимално на преживяването. Графика ще е доста тежък, тъй като ще имат около 45 концерта за по-малко от 70 дни, така че се надявам най-вече гласът на Виле да издържи.

И нека не забравяме дори за миг - това не е краят! Гледаме напред с очакване какво ще ни предложат момчетата през 2018г. с проектите, които са замислили.

Last Updated on Monday, 23 October 2017 11:59
 
«StartPrev12345678910NextEnd»

Page 4 of 19