2026 - new to our Youtube Channel HIM Live in Sofia 2002 - Kanal 1 Camera View HD 1080p HIM - Live at Hamburg 2003 (2 songs) HD HIM - Our Diabolikal Rapture (Live Berlin 2000) HD Ville Valo Interview - Rockpalast 2000 HD
Първоначално идеята ни със Steam беше да правим анкета всеки месец и да се избира любимо видео на месеца! Може и да го направим след време, но засега ще разчитаме на вас просто да публикувате в тази ТЕМА във форума вашите предложения! Не пропускайте да оцените видеото (от звездичките), както и да оставите своят коментар относно него. Може в скоро време да направим едно ХИМ радио ("като едно време"), но всичко това зависи от вас. ;)
За месец октомври това е нашият избор! И занапред ще се опитваме да избираме подобни клипове, с хубаво качество, не толкова разпространени в нета и разбира се на песни, които не са изпълняват от групата вече от години. Като заначало ще започнем с едно про-шот видео от 2002г. - точно месец след концерта им в България. Също така на този концерт групата за първи път изпълни песен от предстоящия да излезе тогава албум Love Metal. Песента, която изпълниха беше Soul On Fire. HIM - Stigmata Diaboli, Heartache Every Moment, Your Sweet 666 - M'era Luna Festival Hildesheim 2002
Мини сензация! След 11 поредни години новогодишни концерти в клуб Тавастия, ХИМ разбиха този обичаи! Последните години беше под името Helldone и мини турнето из Финландия, което правиха жънеше успехи. Тази година обаче, момчетата ще имат възможността да празнуват не като колеги, а като приятели (въпреки че в техния случай по принцип е едно и също). Спокойно - не са се разделили или поне не са го обявили още :D , но според мен такова нещо е малко вероятно...все пак това е техният живот и това е нещото, което правят най-добре, така че надали ще се разделят заради един "слаб" албум. Лошото е, че много станаха слабите албуми :D майтапа се...той Виле обича такива да си ги говори... според него дори Dark Light е слаб, въпреки че счупиха всички рекорди във Финландия. И все пак найстина за много от нас, този албум не може да се сравнява с класиките на групата...Screamworks пък според мен просто не бе промотиран добре, но така си мисля сега! Първият път когато чух албума бях ужасен и розочарован. Песните ми се струваха толкова еднообразни и безинтересни, че дори не се заслушвах в тях...всъщност става дума за първите 6 песни. За мен лично от Katherine Wheel до края - това са едни от най-гениалните неща, които са създавали! Вместo да пуснат за сингли песни като Disarm Me, Like St Valentine, Katherine Wheel, Ode To Solitude, те издадоха най-посредствените песни в албума. Както и да е... лошото е, че Виле много държеше на този албум преди да излезе и се надяваше на голям успех (или поне така казваше по интервютата), но нищо такова не се случи... че дори и точно обратното - оказа се най-зле продаваният в дискографията им. Явно трябва да преосмислят някой работи и ще имат времето за това. На този етап са се покрили и май нищо не правят. Много се надявам догодина да ни изненадат с нов албум...ей така...инкогнито, без много зор, това което им е на сърце и догодина БАМММ!!! Но надали....да видим какво ще каже Виле при следващото интервю...със сигурност трябва да направят такова до края на годината, за да разкрият каква са им плановете за следващата година... А сега малко за Линде! Според Дани Фийлд в началото на 2011г. Cradle Of Filth ще направят кратко турне из Америка, в което ще вземе участие и Daniel Lioneye. Засега няма официално потвърждение на това от страна на Линде, но последното инфо от него по въпроса бе "still working hard to find a way to make the good news happen!"
И малко изненадки! Както знаете Виле озвучава гласът на Мото Мото в Madagascar 2. В HIMTube ще намерите части от финландската версия.
А това е една доста рядко срещана версия на Gone With The Sin. Беше редактирана предимно за Германия. Има сцени от нормалната версия, както и допълнително заснети кадри с голи тела!
Какво ново? Ами нищо ново! Освен, че Линде се сгоди за Toni-Marie Iommi - дъщерята на легендарният китарист на Black Sabbath - Toni Iommi.
Линде има дъщеричка на 7г., на име Оливия. Майка на детото е Mariam "Manna" Jäntti, която в момента се занимава с музика и има два албума. Двама нямаха брак. За повече инфо - Биографии.
Относно бандата няма какво да се каже. Слабо лятно турне, никакви концертни дати за есента, слаби продажби на Screamworks (или по-скоро нищожни) и ни помен от последния сингъл Scared to Death. За сравнения само ще кажа, че във Финландия от Venus Doom, който се водише слаб по продажби бяха продадени ~23 000 копия. От Screamworks за момента са около ~16 000, докато навремето Razorblade Romance беше продаден в 100 000 копия, а само от сингъла Join me - 30 000! Найстина жалко...албумът далеч не заслужаваше такова отношение, но мениджърите да му мислят...
Линде от своя страна постигна успех със своя доста тежък страничен проект - Daniel Lioneye. Има вероятност през есента да направи кратко турне из Анлгия и Финландия, но да видим...
На какво да се надяваме? Аз лично се надявам, след провала на Screamworks, Виле да се вземе в ръце час по-скоро и да почне работа по новите песни. Не се безпокойте, нищо такова няма като информация, за нов албум или нови песни, но при него винаги е било така.... след като завърши един албум има идеи за следващ и така... Най-вероятно ще направят няколко концерта около Нова Година и да се надяваме, че дотогава ще знаем какви са им плановете оттук нататък...
Може би много от вас са гледали сериала Smallville!? Оказа се, че в един от епизодите са използвали Wicked Game! Клипчето може да го видите от - HIMTube
Последна промяна от Вторник, 21 Септември 2010г. 21:09ч.
So here is the next hosted by him from GoTV. I had some problems with the audio delay but now its seems to be ok. Also I had to resize the video because Ville's part were shot in 16:9 aspect ratio but the music videos were in 4:3. Hmm well thats it.. :)
Download: Video: compressed to ~700kbps, 512x384, 4:3 Audio: compressed to - 64kbps, 44100hz
Нищо ново около групата. Свирят на някой от фестивалите и като цяло нищо друго не правят :) Да се надяваме, че през това време Виле твори ;)
Сега ще поговорим за един нов проект на Бъртън, който от отдавна се каня да публикувам. Проекта се казва Metel, а албумът Absurd of creation. Чуйте го и ще разберете, защо се казва точно така. Участват: Aleksi Santavuori - Violin, Kantele, Birch-bark horn and Distant whimper Emerson Burton - Keyboards, Noise box and Oral moods Aki Trygg - Guitar, Hazard percussions, Bicycle bells and Voices
Албумът излезе на 1 май 2010г и се продава само на плоча (Vinyl). Записан е между октомври 2008 и януари 2009г по време на импровизирани сесии. Съдържа 10 трака: 01. Balaena 02. Brickum 03. Part 1. Divided fotons 04. Part 2. Stuert of Soho 05. After ski 06. Let m?m tel 07. S.O.C 08. Pork 09. Part 1. Before 10. Part 2. After
Може да чуете няколко песни от MySpace страницата им, но доколкото разбрах се различавали от тези в албума. Ето и два видео клипа - Norsunaamari - After Ski.
И така... ХИМ започнаха лятното си турне с два концерта в Германия през изманалата седмица. В добро здраве и с много настроение, момчетата забиха яко снощи за пореден път на Рок ам Ринг!
Официални снимки от събитието може да намерите - ТУК!
И разбира се от нас видео! :) А по-късно и целия концерт! HIM-Disarm.Me.(Rock.Am.Ring.2010).TVRip.x264.HIMMANIA File Size: 78MB Resolution: 704x400 Bitrate: ~2500kbps Audio: 48.0 Khz, 128kbps
Днес завършва турнето на бандата в US с концерт, в Ню Йорк. Следва един месец почивка и през юни започват участието си по летните фестивали. На 4-6 юни щи забият за пореден път в така любимият на повечето от нас мега фестивал Rock Am Ring :) Странното, е че за момента са заявени само 7 концерта през лятото, но да се надяваме, че скоро ще изкарат нови дати.
Другото странно нещо, е че доста бавят излизането на сингъла Scared To Death. За момента го има само под формата mp3 download от Itunes с три трака: 1. Scared to Death 2. Scared to Death (Acoustic version) 3. Scared to Death (Instrumental)
Както вече знаете албумът на Линде - Daniel Lioneye Vol. II излезе на 27 април. От ТУК може да свалите промо снимки с висока резолюция. А ТОВА е едно от малкото интервюта на Линде. Отговаря на 21 въпроса относно албума :)
В сайта е сложена нова доунлоуд система. Може да я пробвате в раздела WinAmp Skins.
Качена е статията от списание ПРО РОК от 20 март благодарение на smile-reni от форума. In The Arms Of Love
В HIMTube е качено блитц интервю с Виле, което даваха по Шоу Елит по БНТ!
Обновени са страниците: Song Library - New Screamworks tracks Albums - Daniel Lioneye Vol. II & Screamworks: Love in Theory And Practice Specials - Screamworks: Love In Theory And Practice (Limited Edition) Singles - Heartkiller (Maxi Single)
Това най-вероятно ще бъде обложката на сингъла Scared To Death. Очаква се да излезе през април месец. Видеото вече се върти по музикалните канали! То бе записано в Мелбърн от Eugene Riecan в началото на март месец.
Направени са 5 нови скина за WinAmp. Този път новото, е че вече можете да поръчавате скин чрез контакт формата, която ще видите в раздела. Нужно е само да ни изпратите линк към снимката, която искате да направим на скин! Request WinAmp Skin
Виле е с нова прическа! Този път косата му е по-къса дори от Dark Light годината! Снимки можете да намерите във форума! Цък
Също така Виле участва в една от песните от новия албум на Anathema. Албумът трябва да излезе на 31 май и се казва We're Here Because We're Here, а песента, в която Виле участва се казва Angels Walk Among Us. Още...
Анкети - Нова анкета относно това дали харесвате новото видео Scared To Death. В предишната избрахте Ode To Solitude за любима песен от Screamworks. Второ място зае Katherine Wheel, а трето Dying Song. Останалите можете да ги видите от ТУК!
Последна промяна от Понеделник, 05 Април 2010г. 14:56ч.
Снимки и видео от концерта на бандата в Edinburgh на 15 март, изпратени ни от Athea. До средата на май месец, групата ще промотира новия албум из Америка и за лятото се прибират в Европа за фестивалите. Да се надяваме ще посетят и нас или поне съседните държави. Още снимки в Live Photos
В момента групата записва второто видео към Screamworks. За място на снимките са избрали Мелбърн, Автралия, където бандата е на турне в момента. Все още не е ясно какво ще бъде видеото и към коя песен точно, но се предполага че ще е Scared To Death. Виж тук...
Ето и няколко нови wallpapers, които можете да свалите от Media - Wallpapers.
1280x800
1280x1024
smile_reni - 1024x768
Последна промяна от Неделя, 07 Март 2010г. 02:14ч.
Ето че 9 години след като издаде първият си албум The King of Rock'n Roll, Linde се завръща със своят проект Daniel Lioneye и албума "Vol. II". Напълно различен и доста тежък, албумът съдържа 9 песни и се очаква да излезе на 27 април 2010. Този път в проекта участват само Бъртън (HIM/клавири), Болтън (Enochian Crescent/барабани) и Линде (китара, бас китара, вокали).
Може да чуете по 1мин. от всяка песен на тои адрес: TheOmegaOrders
01. Euroshaman 02. Flatlined 03. Saturnalia 04. Neolithic Way 05. I Saw Myself 06. The Mentat 07. I Have Never Wanted To Be Number One 08. Who Turned The Lights Out 09. Kiss of the Cannibal